Pieredzes apmaiņas brauciens uz Krapi
Projekta “Sadarbībā spēks!”, Nr. 2021.LV/NVOF/MIC/019/50, ietvaros 25.septembrī 20 pārstāvji no dažādām nevalstiskajām organizācijām devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Krapi, Krapes pagasta Ogres novadā, lai gūtu ieskatu par aktīvajiem cilvēkiem, kuri darbojas dažādās nevalstiskajās organizācijās un gūt kontaktus turpmākai sadarbībai.
Krapes muižas parkā mūs sagaidīja biedrības “Nāc kopā” pārstāvis Vents Grīnbaums , kurš pastāstīja ar biedrības darbību vides sakopšanas jomā. Aktīvie biedrības cilvēki rūpējas par kultūrvēsturiskās vietas – Krapes muižas teritorijas sakārtošanu, tiek rīkotas talkas, lai savestu kārtībā Krapes muižas kompleksu ar parku. Biedrības aktivitātēs iesaistās lielākā daļa Krapes muižas kompleksa iemītnieki un domā par to, kā saimniekot šajā teritorijā videi draudzīgā veidā.
Biedrības "Skaņumāja" pārstāvji Sandra Lipska un Ilmārs Pumpurs iepazīstināja ar biedrības aktīvo darbību telpās un ārpus tām, ar vairākiem realizētiem projektiem un aktivitātēm. Skaņumāja ir kā tautas mūzikas centrs, jo tiek piedāvāts ikvienam apgūt un papildināt tautas instrumentu spēles prasmes. Ēkā ir izveidota muzeja ekspozīcija ar vērtīgu tradicionālās mūzikas instrumentu kolekciju un to precīzi atdarinājumi, kas ļauj demonstrēt latviešu muzicēšanas tradīcijās lietotos instrumentu tipus, sastāvus un laika gaitā raksturīgākās instrumentu pārmaiņas.
Pavisam netālu ir nākamais objekts - Krapes ūdensdzirnavas, kur saimnieko biedrības “Latvijas vēžu un zivju turētāju asociācija” pārstāvis Jānis Baltačs, iepazīstinot ar savu darbību biedrībā un darbībām zivsaimniecības jomā, jo šī biedrība darbojas valsts mērogā, pārstāvot intereses, kas nozīmīgas gan biedriem, gan visai akvakultūras nozarei kopumā. Biedrība aktīvi iesaistās akvakultūras nozares jautājumu apspriešanā un risināšanā nacionālā mērogā. Jānis Baltačs pastāstīja par savu pieredzi foreļu un Āfrikas samu audzēšanā un cik nozīmīgi ir iesaistīties un darboties šāda veida biedrībās. Bet Krapes ūdensdzirnavu saimniece Vineta Grīnberga mūs iepazīstināja ar zaļo un videi draudzīgo dzīves veidu, kā arī pastāstīja par pļavas augu un par savu līdzdalību dažādu biedrību projektos un aktivitātēs.
Krapes muižas kompleksā iepazinām aktīvus, darbīgus cilvēkus, kuri vēlas , lai apkārtējā vide tiek sakopta, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un veicot sabiedriski nozīmīgas aktivitātes gan vietējā teritorijā dzīvojošajiem , gan viesiem.